kişisel düşünceler, üstüne bir de teknoloji..

Whatsapp Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Yüklenir?

Çevremizdeki çoğu kişi öyle ya da böyle akıllı telefon kullanıcısı oldu. Bu gruba bende yaklaşık 1 yıl önce katıldım. Şimdilerde Samsung Galaxy S3 kullanıyorum. Peki bunun konumuzla ne alakası var diyecek olursanız bu yazımda bahsedeceğim Whatsapp bir mobil uygulama. Herhangi bir marka Android işletim sistemine sahip telefonunuzda ya da iPhone’larınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Peki Whatsapp Tam Olarak Nedir?

Whatsapp kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir mesajlaşma uygulaması. Birçok rakibi olmasına rağmen piyasada en çok kullanılan mesajlaşma yazılımı şuan. İlk yıl kullanımı ücretsiz. Sonraki yıllardaysa ufak bir rakam karşılığında kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Android ve iOS işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Whatsapp Uygulamasını Görmek İstiyorum

Daha önce whatsapp kullanmayanlar için whatsapp’ın android ve ios işletim sistemlerinde nasıl göründüğünü de paylaşmak istedim. Ekran görüntüleri burada;

Whatsapp Android Ekran Görüntüsü

Whatsapp Android Uygulaması Whatsapp Android Uygulaması

Whatsapp iOS Ekran Görüntüsü

Whatsapp iOS Uygulaması Whatsapp iOS Uygulaması

Whatsapp Nasıl Yüklenir?

Bu işlem kullandığınız telefona göre değişiklik göstermektedir. Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden, iOS kullanıcıları da Apple Store üzerinden Whatsapp’ı ücretsiz bir şekilde indirip kullanmaya başlayabilir.

Whatsapp Kullanımı İçin Neler Gereklidir?

Whatsapp kullanabilmeniz için gereken tek şey “internet”. Hattınıza tanımlı bir mobil internet paketi ya da bağlanabileceğiniz bir kablosuz ağ whatsapp kullanmaya başlamak için yeterli.

İnternete bağlanabildiğiniz her yerden sevdiğiniz insanlarla yazışabilir, onlara video ve fotoğraf gönderebilirsiniz. Hatta son özellikleriyle birlikte sesli kısa mesajlar da yollayabilirsiniz. Bunlar için tek şartsa görüşmek istediğiniz kişinin de bir whatsapp kullanıcısı olması.

 

3 Comments

 1. sevilay Agirkaya

  Cok guzel

  • Ferhat kaya

   Çok güzelmiş ya

 2. mehmet

  Whatsapp tan gönderilen mesajları sildiğiniz de sonra silinen lere nasıl ulaşabilirim çok önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir