Türkiye’nin ve Avrupa’nın en çok kullanılan cep telefonu operatörleri arasında yer alan Vodafone, oldukça avantajlı kampanyalarla hizmet veriyor. Hem faturalı hem de faturasız hatlar için uygun fiyatlarla büyük fırsatlar sağlayan bu kampanyaların Vodafone’u diğer cep telefonu hatlarına göre daha cazip kıldığını söylemek zor değil. Özellikle avantajlı konuşma, internet ve SMS paketleriyle kullanıcıya büyük avantajlar sağlıyor.

Faturalı veya faturasız bir hat alan kullanıcı Maxicep ve Vodafone kampanyalar tarifeler arasından bir seçim yaparak hattı kullanmaya başlıyor. Kullanılan her hat belli bir tarife dâhilinde ve her tarifenin avantajlı özellikleri bulunuyor. Örnek vermek gerekirse birçok kişi faturalı hat satın alırken 500 dakika 5000 SMS ve 2 GB internetin sadece 25 TL karşılığında kullanılabildiği Esnek Mega3 tarifesini tercih ediyor.

Satın alacağınız tarifeyi kullanım durumuna göre seçebilirsiniz. Örneğin telefon şebekesi üzerinden internet kullanıyorsanız, avantajlı internet paketlerini içeren tarifelerden faydalanabilirsiniz. İnterneti Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçları için kullanıyorsanız bunların ücretsiz olarak sunulduğu kampanyalar bulunmaktadır. Ancak bunun dışında aktif olarak kullanıyorsanız başta Mega3 olmak üzere geniş bir internet erişimini oldukça uygun fiyatlarla sağlayan tarifelerden yararlanabilirsiniz.

Katılım İnternet kampanyası, cep telefonu üzerinden internete bağlanmayı tercih eden kullanıcılara uygun kampanyalar arasındadır. Bu kampanya sayesinde günde 1 TL’ye akşam 6 ve sabah 6 arasında kullanılmak üzere 1 GB internet paketi almak mümkündür.

Vodafone aynı zamanda avantajlı konuşma paketlerinin olduğu tarifelere sahiptir. Eğer internet, SMS gibi araçları çok kullanmıyor ve telefonu genellikle uzun konuşmalar için kullanıyorsanız 1000 dakikaya kadar konuşma süresi tanıyan kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bu kampanyalar özellikle iş telefonları için oldukça uygundur. Başka bir operatörden numarasını Vodafone’a taşıyanlara ise 3 GB veya 3000 dakika konuşma hediye edilmektedir.

Mevcut tarifenizi aştığınız zaman, arama, SMS ve internet hakkından yararlanabilmek için tekrar paket almanız gerekir. Örneğin Mega 3 tarifesinde size tanınan konuşma süresini aştıysanız 5 ve 6 TL’lik konuşma paketleri satın almanız gerekecektir. Vodafone, fatura aşımını önlemek için kullanıcıyı bu tür durumlarda uyarmaktadır.

Kaynak: http://www.maxicep.com/forum/kategori/vodafone-kampanyalar-tarifeler.514/