Fırsat buldukça (genelde kahvaltı yaparken) anime izlemeye çalışırım. Genelde 20 dakika civarında oldukları için zaman ayırmak sıkıntı olmuyor. Çoğu standart diziye göre de daha çekici geliyorlar. Hatta zamanında sizi One Piece izlemeye davet ettiğim de olmuştu hatırlarsanız 🙂

Sword Art Online da yakın zamanda izlediğim animelerden bir tanesi. Ama One Piece gibi uzun bir anime değil. 25 bölümlük kısa bir anime. Sword kelimesi ingilizcede kılıç anlamına gelmekte o yüzden biraz ingilizce bilgisine sahip okuyucularımın da tahmin edebileceği gibi Sword Art Online bol kılıçlı sahnelere sahip olan bir anime. Az sabrederseniz yazının sonunda Sword Art Online’ın hikayesini de sizinle paylaşacağım. Ama ondan önce neden bu animeyi beğendiğimi ve sizlerle paylaşmak istediğimi açıklamak istiyorum.

Sword Art Online diğer macera ve aksiyon içerikli animelerin aksine biraz da duygusallık içeren bir anime. Yeri geliyor macera tamamen bir kenara bırakılıp duygusallığa bağlıyorlar mesela. O yüzden de çok hoşuma gitti. Çünkü sırf aksiyon dolu bir anime, dizi ya da film bir süre sonra sıkıcı olabiliyor. Ama Sword Art Online’da bunu gayet iyi dengelemişler bence. İzleyen herkes beğenecek diye bir şart yok ama vaktiniz olursa izleyin derim. Şimdi de sizler için Sowrd Art Online’ın hikayesini kısaca aşağıya ekleyeceğim. Animenin çizimlerini merak edenler için de hemen hikayenin sonuna fragman niteliğinde bir video ekliyorum. İyi seyirler..

Sword Art Online Hikayesi

2022 yılında piyasaya sürülen Sword Art Online MMORPG oyunu, başa takılan bir alet aracılığıyla oyuncuları kendi dünyasına götürerek gerçek bir Role-Playing oyunu sunmaktadır.

Oyuna katılan 10.000 oyuncu arasında olan Kirito da SAO dünyasına giriş yapmıştır. Fakat kısa sürede bütün oyuncular oyundan çıkış olmadığını fark ederler ve herkes bir anda geniş bir alana ışınlanır.

Oyunun yapımcısının burada yaptığı açıklamaya göre oyundan çıkmanın tek yolu 100 katlı SAO dünyasını temizlemektir. Her katta bir boss bulunmaktadır ve 100. kattaki boss’u öldürebilen oyundan çıkabilecektir.

Fakat oyunda sağlığı biten kişi gerçek hayatta da ölecek, ayrıca dışarıdan biri oyuncuların başındaki aleti çıkarmak isterse alet oyuncuları öldürecektir.

Bütün oyuncular şaşkınlık içerisindeyken oyunlar konusunda tecrübeli olan Kirito oyunu kazanmayı kafasına koymuştur.

Sword Art Online Fragman