Daha önceki yıllarda okuduğum birkaç kitabı blogumda paylaşmıştım. Sonrasında sadece teknik yazılara yer vermeye karar verdiğim zamanlardan birinde o yazıları silmişim. Tekrar getirebilme imkanım yok fakat o alışkanlığımı 2018 itibariyle tekrar etmeyi düşünüyorum. İlk olarak da bugünlerde okuduğum bir kitap serisinden bahsetmeyi uygun gördüm. Sherlock Holmes ismini duymayan yoktur sanırım. Kendisi Sir Arthur Conan Doyle‘un meşhur dedektif karakteri. Ama bildiğiniz sıradan dedektiflerden değil. Olaylara sıradan insanların bakamayacağı açılardan bakıp, problemleri çok daha hızlı çözebilen bir dedektif.

Sir Arthur Conan Doyle, Sherlock Holmes karakteriyle ilgili birçok hikaye yayınlamış. Farklı yayın evleri tarafından farklı sayıda kitapla bu hikayeler bizimle buluşturuldu. Benim okuduğum seri ise Martı Yayınları’nın 5 kitap şeklinde paket olarak sunduğu bir takım.

Kitaplar Hakkında
Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendine özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı maceralarıyla uzun yıllardan beri siz okurları etkisi altında tutmaya devam ediyor. Toplam 56 çarpıcı hikâyeden oluşan 5 kitaplık bu set, sizi insan zekâsını zorlayan tuhaf suçlar ve cinayetler dünyasında gezdirirken, gerçeğe giden bir yolda yalnız olmadığınızı da hissettiriyor…

Toplam Sayfa Sayısı
1988

Sherlock Holmes Serisi Okuma Sırası

  • Akıl Oyunlarının Gölgesinde
  • Suç Detayda Saklıdır
  • Şüphe Asla Uyumaz
  • Gerçekler Kanıt İster
  • Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir

Seri Hakkındaki Düşüncelerim
Polisiye roman okumayı seven biri olarak Sherlock Holmes serisi oldukça hoşuma gitti. Çeviri konusunda da çok sırıtan bir yere rastlamadım açıkçası o yüzden bu tür kitapları seviyorsanız düşünmeden alıp okuyabilirsiniz. Kitaplardaki hikayeler anlatım tarzına alıştıktan sonra biraz tahmin edilebilir hale geliyor. Ama eğer bu tür kitapları seviyorsanız tahmin etmeye çalışmak daha da eğlenceli hale getiriyor.