kişisel düşünceler, üstüne bir de teknoloji..

Silicon Valley Dizisi

Bilişim sektöründe yer alan çoğu kişinin hayalidir Silikon Vadisi. Ne de olsa dev teknoloji şirketlerinin hepsi orada. Haliyle gidip göremesek de ortamı fazlasıyla merak ediyoruz. Birileri bunu düşünmüş olacak ki Silicon Valley isimli bir tv dizisi çekmişler. Geçenlerde keşfettiğim dizi isminden de anlaşılacağı gibi Silikon Vadisi’nde geçiyor. HBO’da yayınlanan dizi oldukça ilgimi çekti.

Geçenlerde izlemeye başladım ve mevcut bölümleri bir çırpıda bitirdim. Zaten yeni bir dizi ve ilk sezonu tamamlanmış. İlk sezon 8 bölümden oluşuyor. bu 8 bölümden ilk 2 bölüm biraz sıkıcı gelebilir çünkü her dizide olduğu gibi hikayenin oturtulmaya çalışıldığı bölümler. Sonrasında gerçekten süper gidiyor bana göre. Girişimcilik üzerine de çeşitli bilgiler öğrenebileceğiniz Silicon Valley dizisini mutlaka izlemelisiniz o yüzden. Kısaca konusunu da söylemek gerekirse dizide bilgisayar programcısı Richard ve arkadaşlarının başından geçenler anlatılıyor. Tahmin edilenin aksine dizi geçmişi anlatmıyor. Günümüz Silikon Vadisi’nde bir grup girişimcinin başından geçenleri anlatıyor. Dizinin bol bol teknoloji ve komedi içerdiğini hatırlatmakta fayda var.

Diziyi merak edenler için aşağıda fragmanını da paylaştım. Şahsen 2.sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım siz de beğenirsiniz. İyi seyirler..

Silicon Valley Dizisi Tanıtım Fragmanı

1 Comment

  1. Yabancı Dizi & Film izleme Sitesi www.dizicey.com

    güzel yazı teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir