kişisel düşünceler, üstüne bir de teknoloji..

SEOZOM ile SEO’yu Takip Edin

Blog tutan yada internet işleri ile ilgilenen hemen hemen herkes SEO kavramını daha önce duymuştur. Duymayanlar için kısaca açıklamak gerekirse Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelen SEO, arama motorlarında internet sitesinin görünürlüğünü arttırmak için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Türkçeye Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçen SEO ile ilgili birçok yerli ve yabancı kaynak mevcut. Bu gün sizlere bu kaynaklardan birtanesini tanıtacağım.

Bahsedeceğim blog SEOZOM. Aslında SEOZOM bir SEO bloğu değil bir SEO firması, fakat oluşturdukları blogda yayınladıkları içerikler ile kaliteli SEO bloglarını aratmıyorlar. SEOZOM 2014 yılının başında kurulan bir firma. Sadece arama motoru optimizasyonu ve arama motorları ile ilgili çözümler üretiyorlar. Referanslarını incelediğinizde birçok büyük internet projesinin SEO çalışmasını yürüttüklerini görebilirsiniz. Fakat bizi ilgilendiren tarafı daha çok oluşturdukları blog ve yayınladıkları içerikler. SEOZOM Blog’da SEO dünyası ile ilgili neredeyse hemen hemen her yenilik ve haber paylaşılıyor. Ayrıca firmanın SEO uzmanlarının yaptıkları analizler ve incelemeler de blogda yer alıyor. Örneğin Google’ın son algoritma değişiklikleri olan penguen 2.1 ve panda 4.0 ile ilgili detaylı analizler hazırlandı ve paylaşıldı.

SEOZOM’un diğer hizmetleri;

SEOZOM sadece ve sadece arama motoru optimizasyonu hizmeti vermek ve bu konu üzerinde çalışmalar yürütmek için kurulmuş bir firma. Adwords reklam kampanyalarını dahi kendileri yürütmüyor. Fakat SEOZOM’un SEO bloğu ve verdiği SEO hizmeti dışında Türk webmasterlar için ufak sürprizleri de olmuyor değil. Örneğin kısa bir süre önce SEO uyumlu bir wordpress teması tasarlayarak ücretsiz olarak dağıttılar. Sitelerine girdiğinizde göreceksiniz. Ayrıca bir de sayfa içi SEO analiz aracı kodluyorlar. Kısa bir süre içerisinde onu da kullanıma sunacaklar.

SEOZOM yayınlarını sadece blog üzerinden gerçekleştirmiyor. Aynı zamanda sosyal medya hesapları üzerinden beğendikleri yerli ve yabancı SEO makalelerini takipçileri ile paylaşıyor. Arama motorlarının aldıkları patentleri ve bu patentlerin nasıl algoritma üzerinde etkisi olacağı ile ilgili fikirlerini de kimi zaman sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştiriyor. Siz de SEOZOM’u takip ederek SEO dünyasını takip edebilirsiniz.

SEOZOM İnternet Sitesi: http://www.seozom.com
SEOZOM Facebook Hesabı: https://tr-tr.facebook.com/seozom
SEOZOM Twitter Hesabı: https://twitter.com/seozomtr

5 Comments

 1. Mustafa Yiğit

  Backlink stratejilerini gerçekten güzel oluşturmuşlar. Bu şekilde çalışan çok az SEO sitesi var sanırım. Kısa sürede iyi bir sıralamaya kavuşacaklarını düşünüyorum..

 2. Modatarz

  Şimdi inceleyecim son günlerde ismini sıkça duyuyorum. Umarım sitelerimizi geliştirmede faydası olur.

 3. Casio Saat

  Ülkemizin internet alanında ilerlemesi için SEOZOM gibi firmaların artış göstermesi gerekiyor. Yazınızı keyifle okudum. Spamcılar olmasa SEO konusunda daha büyük adımlar atabiliriz aslında.

 4. hayrullah

  Blogunda çok kaliteli içerikleri var. Özellikle obilet ile biletall’ı karşılaştırdıkları yazı çok kaliteli olmuş. Açıkçası Türkiye’de daha önce bu kadar metriğin karşılaştırıldığı bir yazı görmemiştim.

  • Ahmet İşcan

   Evet Seozom’un blogunda gerçekten kaliteli analizler var, vakit buldukça bende inceliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir