Mobil Dünya Kongresinde tüketicilere sunulan ve aslında teknoloji dünyasında uzun zamandır özellikleri merak edilen Samsung Galaxy S9 bir önceki model olan S8’den ne oranda farklı? İşte bu soru bugünlerde herkesin merak ettiği hususlar arasında yer alıyor. İlk incelemelerde serinin bir önceki üyesi olan S8 modeline tasarım bakımından çok benziyor olsa da aslında pek çok yenilik içeriyor.

Örneğin parmak izi sensörü yenilenmiş durumda ve S8’dn 0.48 mm daha ince olmasıyla da dikkat çekiyor. Gri, mor ve siyah renk seçeneklerine sahip olan akıllı telefon modeli 3.5 mm’lik kulaklık girişine sahip. Stereo hoparlör de telefon modeline kazandırılan bir özellik olarak ön plana çıkıyor. 5.8 inç ekrana sahip olan cihaz 64 GB bellek kapasitesi ve 4 GB RAM bellek boyutuna sahip.

Samsung S9 Yenilikleri Neler?

İşlemci hızı 2.7 Ghz olduğundan hız sorunu yaşatmayan akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca telefon tam olarak şarj edildiğinde 1 gün boyunca konuşma süresi sunabiliyor. Batarya kullanımı bakımından da rakiplerinden bir adım önde olduğunu söylemek güç değil. Özellikle akıllı telefon kullanıcılarının temel kıstasları arasında yer alan batarya ömrü bakımından telefonun sınavı geçtiğini söyleyebiliriz.

Telefonun kamerası ise insan gözünden ilham alınarak dizayn edilmiş durumda ve bir önceki modele göre daha net görüntü vaat ediyor. Telefonun en çok konuşulan özellikleri arasında kişiselleştirilmiş emojiler de var. Cihaz modeli arttırılan gerçeklik ile kişisel emojiler yaratma imkanı sunmasıyla eğlence tutkunlarını cezbetmeyi başarıyor. Telefon modeli 12 MP arka kamera özelliği ile de beklentileri karşılıyor. Sonuç olarak S8 modelinden sonra S9 alınır mı, sorusuna yanıtımız “evet” olacak.

Samsung kullanıcılarının yenilik ihtiyacını ziyadesiyle karşılayan bu akıllı telefon modeli MediaMarkt web adresinden temin edilebiliyor. Ayrıca cihazın tüm teknik özellikleri hakkında bilgi edinmek için de markanın web adresi ziyaret edilebilir. MediaMarkt en güvenilir elektronik tedarikçilerinden biri olduğu için online olarak ürünü satın alma noktasında herhangi bir endişe yaşanmasına gerek kalmıyor. Ayrıca MedimaMarkt firmasının, stoktan hızlı gönderim kapsamında kısa sürede telefonu sipariş sahibine ulaştırıyor olmasıyla da dikkat çektiğini söyleyebiliriz.