Mobil Cihazlar

Php İle Mobil Cihazları Yakalamak ve Yönlendirmek

Mobil cihazlar hayatımızdaki yerini iyice sağlamlaştırdı. Sitelerimizin mobil cihazlarla gezilme oranı da gitgide artıyor. Artık birçok büyük site mobil cihazlar için çalışan ayrı bir subdomain açıyor. İşte sitemizin anasayfasından mobil cihazları yakalayıp bu subdomaine yönlendirmek isteyebiliriz.

Bunu Php ile basit bir kod yardımıyla yapabiliriz. Oğuz Koç’un burada paylaştığı kod bu iş için yeterli olacaktır. Fonksiyonda Android ve iPod cihazlar yakalanarak mobil siteye yönlendiriliyor. Daha fazla mobil cihazı yakalamak için yeni cihazları $mobile dizisine eklemeniz yeterli olacaktır. if bloğunun içerisine yönlendirme kodlarını yazmanız yönlendirme işlemi için yeterli olacaktır.

Php İle Mobil Cihazları Yakalamak ve Yönlendirmek

Derslerimin ve yazılarımın düzenli olarak e-posta adresinize gelmesini isterseniz sayfanın aşağısında yer alan abonelik bölümünden blogumun e-posta listesine abone olabilirsiniz :)E-posta listesine abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

Ahmet İşcan

Php Developer..

3 thoughts on “Php İle Mobil Cihazları Yakalamak ve Yönlendirmek

  1. yok o yazılım tamamen farklı altyapıya sahipti. onda telefondan ziyade çağrı cihazları kullanılmıştı. çağrı cihazına benim istediğim veriyi ileten kısım başka bir firma tarafından yazılmıştı.

 1. Teşekkürler işime yaradı. Ben
  $mobile = array( // yakalayacağımız cihazlar
  ‘Android’,
  ‘iPod’,
  ‘iPhone’,
  ‘WindowsPhone’
  );
  bu şekilde kullanıyorum. iPhone’ları algılamıyordu sistem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir