Boş vakitlerinde dizi izlemeyi seven bir insanım. Yerli dizilerimiz fazlasıyla uzun ve biraz da kaliteden yoksun olduğundan(Leyla İle Mecnun hariç) yabancı dizi izlemeyi tercih ediyorum. Geçen yıl standart dizilerden sıkıldığım bir ara Naruto isimli animeyi izlemeye başladım ve beğendim. Animelerin daha farklı ve daha hoş bir yapıya sahip olduğunu da böylece farketmiş oldum.

One Piece İzlemeye Ne Zaman Başladım?

Geçtiğimiz yaz Naruto’nun güncel bölümlerine yetişince bir boşluk oluştu ve bu boşluğu dolduracak bir anime arayışına giriştim. Tam da bu ara bir arkadaşım One Piece izlememi önerdi. Naruto’dan daha eğlenceli ve heyecan dolu olduğunu söyledi. Bende bu tavsiyeye güvenerek One Piece izlemeye başladım. Gerçekten de haklıydı. Şuan oldukça güzel giden One Piece’i izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bu arada izlemeye karar verecek arkadaşlar olabilir diye One Piece’in spoiler olabilecek bir resmini kullanmak istemedim yazıda.

One Piece Logo One Piece Logo

One Piece’in Konusu Ne?

Evet izleyin diyorum ama konudan yüzeysel de olsa bahsetmem lazım ki izlemek için bir nedeniniz olsun. One Piece kısaca korsanlar çağından bahsediyor.

Şeytan meyvesi yiyerek doğaüstü güçler kazanmış, Monkey D. Luffy isimli, 17 yaşındaki bir gencin ve zaman içinde toplayıp mürettebatına kattığı korsanlardan oluşan Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarını izlemektedir. Luffy’nin en büyük arzusu dünyanın en büyük hazinesi One Piece’i ele geçirmek ve sonunda Korsanlar Kralı olabilmektir.

Şeytan meyvesi yiyen Luffy bildiğimiz insanlardan farklı olarak vücudunu lastik gibi kullanabiliyor. Bu konuyla ilgili de çok fazla birşey söyleyip sürprizleri bozmak istemiyorum. Dizinin genel konusu yukarıdak italik metindeki gibi. İlk bölümünü izleyerek size uygun olup olmadığını rahatça anlayabilirsiniz.