Neden Başarılı Olmak İstiyoruz?

Neden Başarılı Olmak İstiyoruz?

Kime sorarsanız sorun başarılı olmak istediğini söyler. Hayatının hangi noktasında veya ne kadar süreyle olduğu önemsiz ama herkesin bir amacı vardır. Amacı olmayanlar da zaten bu dünyada uzun süre tutunamıyor. Neyse konuyu fazla dağıtmadan sorumuza dönelim. Neden başarılı olmak istiyoruz? Bunun cevabının birçok insan için “diğer insanlardan öne çıkabilmek” olduğunu biliyorum. Çok farkında olmasak da sürekli birbirimizle yarış halindeyiz.

Önce kısa bir süre için hiçbir hedefimizin olmadığını düşünelim. Başarılı olma gereği duymadığımız bir dünyada yaşadığımızı farz edelim. Her istediğimize anında ulaşsaydık, hayatta herhangi bir hedefimiz olmasaydı, kolay bir şekilde hayatımızı sürdürseydik ne kadar sıkıcı olurdu farkında mısınız? O kadar sıkıcı bir dünyada yataktan kalkmak için enerjiyi kendinizde bulabilir miydiniz? Hiç sanmıyorum.

İnsanı insan yapan, hayata tutunmamızı sağlayan en büyük etken hedeflerimizdir. Dolayısıyla “başarı” elde etmek için gösterdiğimiz çabalarımızdır. İnsan bir şeyler başardığında kendini daha iyi hisseder. Çünkü sıradan insanların önüne geçer, yaşadığının farkına varır. Dolayısıyla daha yaşanılabilir bir hayat için hedeflere ve başarılara çok ihtiyacımız var. Umarım demek istediklerimi doğru aktarabilmişimdir. Ulaşmak istediğiniz hedefleriniz varsa ve ulaşmak için çalışıyorsanız ne mutlu size. Ama hedefi olmayan kişilerdenseniz hemen bir hedef belirleyin ve hedefinize ulaşmak için elinizden geleni yapın. Hayat beklemez.

Derslerimin ve yazılarımın düzenli olarak e-posta adresinize gelmesini isterseniz sayfanın aşağısında yer alan abonelik bölümünden blogumun e-posta listesine abone olabilirsiniz :)E-posta listesine abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

Ahmet İşcan

Php Developer..

One thought on “Neden Başarılı Olmak İstiyoruz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir