Word 2013

Microsoft Word Tüm Köprüleri Kaldırmak

Hayatımızın birçok alanında ofis yazılımlarını kullanmamız gerekiyor. Çoğumuzun tercihiyse Microsft Office programları oluyor. Bunlardan bir tanesi de Word. Ofis programları arasında en çok kullanılanı da kuşkusuz Word’dür.

Metin ağırlıklı dosyalarla çalışırken kullandığımız Word’de bazen internetten kopyaladığımız metinleri de kullanmamız gerekebiliyor. Bununla ilgili en büyük sorun da internetten kopyaladığımız metinlerde bolca link(word’deki karşılı köprü) bulunması. İşte bazen dosyamızı bu linklerden tamamen arındırmamız gerekebiliyor. O gibi durumlar için aşağıdaki adımları izleyerek Word dosyasında yer alan tüm bağlantıları tek seferde kaldırabilirsiniz.

Microsoft Word Tüm Bağlantıları Kaldırmak

İlk olarak Ctrl+A tuş bileşimiyle Word dosyasında yer alan tüm metni seçin.

Sonrasında Ctrl+6 ya da Ctrl+Shift+F9 tuş bileşimini kullanın.

Yukarıdaki iki işlemi yaptığınızda Word dosyanızda yer alan tüm linklerin kaldırıldığını göreceksiniz.

Derslerimin ve yazılarımın düzenli olarak e-posta adresinize gelmesini isterseniz sayfanın aşağısında yer alan abonelik bölümünden blogumun e-posta listesine abone olabilirsiniz :)E-posta listesine abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

Ahmet İşcan

Php Developer..

4 thoughts on “Microsoft Word Tüm Köprüleri Kaldırmak

 1. Merhaba,

  diyelim ki word’deki tüm bağlantılarımız yerel klasörlerde ve bu klasörlerden birinin adını değiştirmemiz gerekiyor. Bu linklerin tamamının uzantısındaki klasör adlarına müdahale edebileceğimiz bir yer var mı?
  Değiştirmem gereken link sayısı 170 olduğundan tek tek uğraşmak istemiyorum.
  Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  İyi akşamlar.

  1. Merhaba,
   Maalesef bu konuda yardımcı olamayacağım. Bağlantı olaylarına çok fazla hakim değilim. Sadece öğrendiğim bir ipucunu paylaşmıştım zamanında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir