Masaj, bir insanın diğer bir insana, elleriyle veya çok ender de olsa ayaklarıyla; belli bir basınç ile dokunmak, ovuşturmak suretiyle yapılan bir eylemdir. Uzmanlarca, tedavi amacıyla kullanıldığı gibi, uzman olmayan kişilerce de kasları rahatlatma amacıyla yapılabilir. Her zaman bir ikinci kişinin bulunamayacağı ama yine de masaja ihtiyaç duyulduğu zamanlarda ise; masaj aletleri devreye girer.

Masaj Aleti

Masaj Aleti Nedir?

Pilli veya fişe takılarak enerji sağlanan, titreşim hareketiyle (bazen de oynar başlıklarla) ağrıyan kasların olduğu bölge üzerine konarak kullanılan, kan dolaşımını hızlandırarak etki eden, masaj amacıyla kullanılan aletlerdir. Yararları ve zararları tartışıladursun, bazı zamanlarda cidden hayat kurtarmış kadar etkilidirler. Örneğin; işten geldiniz ve çok yorgunsunuz. Oturduğunuz yerden kalkmak isterken aniden belinize bir ağrı girdi. Yardım isteyecek kimse de yok.  Zar zor masaj aletine ulaştınız ve belinize uyguladınız. Yaklaşık 40 dakika sonra, yeniden rahatça hareket edebilecek duruma geldiniz. Bu durumda, bu aletin zararlı olduğunu kim söyleyebilir? Alet zararlı değildir ve hatta benzer durumlarda kullanıldığında sağlıklıdır bile ama yine de kullanma talimatları doğru okunmalı ve belirtilen kullanma şekil ve sürelerine dikkat edilmelidir.

Masaj Aletinin Faydaları

  • İkinci bir kişiye ihtiyaç duyulmadan kullanılabiliyor olması, en büyük faydasıdır.
  • İhtiyaç duyulan masaj için büyük maliyetler ödenmesinin önüne geçer.
  • İstenilen yerde ve zamanda kullanılabilmesi ile zaman kazandırır.
  • Titreşimleri ile uygulandığı bölgede kan dolaşımını arttırarak, ağrıyan ve spazm geçiren kasların normale dönmesini sağlar.
  • Ruhsal gerginliğin atılmasını sağlayarak, mutlu hissedilmesini sağlar.
  • Yaralanmalardan sonra, hasar gören ancak hareket ettirilmesi mümkün olmayan kasları, titreşimler ile hareket ettirerek, canlı kalmasını sağlar.
  • Sağladığı tüm faydaların sonunda, bağışıklık sisteminin de kuvvetlenmesini sağlar.
  • Damarların genişlemesini sağlayarak, besinlerin tüm deriye ulaşmasını sağladığından, cildin canlı görünmesine sebep olur.
  • Doğru şekilde ve doğru sürede uygulandığında, selülitlerin giderilmesini sağlar ve yenilerinin oluşumunu engeller.
  • Titreşimleri ile kasları çalıştırdığından, kas tembelliğinin önüne geçer.

Masaj aletlerinin faydalarını görebilmek için, her gün belirlenen süre kadar ve yaklaşık 1 ay düzenli olarak kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.  Benim masaj aletleri konusunda size önerim şurada bulunan  masaj aletleri olacaktır. Yalıspor’un internet sitesindeki masaj aletleri hem fiyat olarak uygun hem de kaliteli ürünler. Ürünleri alırken TSE belgesi olması gerektiğini unutmayın. Ürün alacağınız yeri seçerken bu konu aklınızda olsun.