kişisel düşünceler, üstüne bir de teknoloji..

Masa Takvimi ile Masalarınızı Şıklandırın

Zaman kavramı herkes için değişik anlamlar taşımaktadır. Kimi zamanını çok iyi değerlendirirken kimisi için zamanın bir önemi olmayabilir. Bize zamanı en iyi yansıtan gereçlerden biri ise takvimlerdir. Gerek iş yerlerinde gerekse evlerde takvimlerin yeri büyük. Ama bunun dışında gelişen teknolojiyle beraber birçok takvim çeşidi piyasaya çıkmıştır. Her döneme ve her yıla özel takvimler üretilir. Bunlardan en çok kullanılanları ise masa takvimleridir.

Saatli Masa Takvimi

Masa takvimleri, özellikle iş yerlerinde birçok kişinin masasında yerini almış durumdadır. Toplantılar, seminerler, iş yemekleri ve daha birçok planın işaretlendiği küçük takvimlerdir. Bunun yanı sıra birçok şirket ve kuruluş masa takvimleri bastırmakta ve reklam aracı olarak kullanmaktadır. Her insanın mutlaka evinde bir takvim bulunması şarttır. Özel günlerin hatırlanması ve zaman kavramının çocukluktan başlayarak beyne yerleşmesi açısından takvimlerin önemi büyüktür.

Takvim basımı çoğu sektörde reklam verme açısından büyük önem taşır. Promosyon olarak basılan masa takvimleri hem şirketlerin reklamlarını yapılmasını sağlayan hem de insanların hayır diyemeyeceği bir hediyedir. Peki, masa takvimleri nasıl basılır ve ne şekildedir? diye soracak olursanız: Kalın mukavvadan yapılmış kapakları olan çevirmeli bir şekilde telli mini defterler şeklindedir. Masa üstünde durabilmesi için arka desteği vardır. Ama ilerleyen teknolojiyle beraber çok farklı masa takvimi çeşitleri türetilmeye başlanmıştır.

Masa takvim çeşitlerini ele alacak olursak: En sık kullanılanları haftalık şeklinde basılan masa takvimleridir. Aslında takvimler her çeşidiyle en çok ihtiyaç duyulan eşyalardan biridir. Ama tanıtım için basılabilecek en uygun takvim çeşidi hiç şüphesiz masa takvimleridir. Özellikle dershanelerin özel olarak bastırdığı takvimler yine en çok tercih edilenlerdendir. Birçok öğrencinin geri sayım için kullanacağı pratik bir gereçtir. Bu sebeple dershaneler en iyi reklam verme şeklinin takvim basımı olduğunda hem fikirdir.

Masa takvimi çeşitlerini basan birçok matbaa bulunmaktadır. Kişilerin en çok tercih ettiği ise internet üzerinden yapılan siparişlerdir. Buna örnek olarak kendimatbaam’daki masa takvimi çeşitlerine bir göz atabilirsiniz. Uygun fiyatlarla bastıracağınız takvimler reklam verme açısından sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

1 Comment

  1. Matbaa

    Kendi Matbaam güzel bir çalışma örneği sergiliyor. Zevkle takip ediyoruz kendilerini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir