Konut kredisi, bankanın bir konutu teminat altına almak şartı ile tüketiciye verdiği kredi türüdür.  Konut kredisi almak, bir ev sahibi olabilmek isteyenlerin faydalanabilecekleri oldukça karlı bir yöntemdir. Çünkü bu yöntem ile yıllarca kira ödeyip bir konut sahibi olamamaktansa, kira öder gibi kredi taksiti ödeyerek bir konut sahibi olunur. Dünyada konut kredisi ödemelerinin faizleri yıldan yıla değişiklik gösterebilir, ancak Türkiye’de istisna durumlar haricinde faiz oranı değişmez. Tüketiciler sabit faizle kredi ödemelerini yapabilirler. Konut kredisinde, ticari durumlar haricinde satın alınan konut bankaya teminat olarak gösterilir. Konut kredisinde en düşük vade sayısı 5 yıldır, bu sayı tüketicilerin ödeme planlarına göre değişiklik gösterebilir. Bankalar kendi tercihlerine göre tüketicilerden kefil talebinde bulunabilirler.

Bankanın, konut kredisi kullanmak isteyen tüketicide aradığı bazı kriterler vardır. Öncelikle kişinin bankalarla olan ilişkisi kontrol edilir, bununla birlikte konut kredisine teminat olarak tutulan taşınmazda da bazı özellikler değerlendirilir ve bir Eksper raporu hazırlanır. Tüketiciden kimlik belgesi, şirket bordrosu ve imzalı şirket yazısı gibi belgeler talep edilir. Konut kredisinde bankaya yatırılan peşinatın oranı değişiklik göstermektedir.

Her bankanın konut kredisi için yaptığı değerlendirmeler ve kredi koşulları farklılık gösterebildiğinden tüketiciler kredi çekme döneminde kafa karışıklığı yaşamakta, bankacılık sektöründe uzun yıllar uzmanlaşmış bir kadro tarafından kurulmuş olan Kredi Denizi ise tüketicilere konut kredisi konusunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Konut kredisini Kredi Denizi aracılığıyla kullanmanız şimdi çok kolay. Sadece web sitesini ziyaret ederek bile kafanızdaki tüm soru işaretlerine yanıt bulabilirsiniz. Sitede en uygun konut kredisinin hangi bankalar tarafından sağlandığını görebilir, Vakıfbank ve Yapı Kredi gibi büyük ve güvenilir bankalar arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Kredi Denizi web sitesinde öncelikle hesaplama alanından ihtiyacınız olan kredi tutarını ve vade planını belirleyerek faiz oranlarınızı ve ödeme planınızı görebilirsiniz. Aynı zamanda konut kredisi kullanırken oluşabilecek tüm ek masraflar da sitede oldukça belirgin olarak tüketiciye sunulmuştur. Ödeme planınızı gördükten sonra bankanın talep ettiği evraklarınızı hazırlayarak web sitesi üzerinden hızlıca başvurabilirsiniz. Her türlü konut kredisi ihtiyacınızda, Kredi Denizi güvencesiyle işleminizi yapabilmek için lütfen tıklayınız.