Bugün Pazar ve bir hafta daha bitiyor. Hayatımdan bir hafta daha öylece, problemlerimi çözemeden gidiyor. Bu sıralar biraz depresifim sanırım. Her izlediğimden, her okuduğumdan kendime kızmamı sağlayacak bir şey çıkarıyorum. Bundan dolayı biraz daha içe kapalı yaşamaya başladım hayatı. Hal böyle olunca kendi kendime yapabileceğim yeni uğraşlar aramaya başladım. Bunu da Bir Hobi Edinmeliyim başlıklı yazımda sizlerle paylaşmıştım. Uzun zamandır da kitap okumadığımı farkettim.

Geçen yıl ilkini okuyup ikincisini okuyamadığım John Verdon imzalı bir polisiye seriye devam etme kararı aldım. Kitap okuyan arkadaşlar mutlaka bilir “Aklından Bir Sayı Tut” ilk kitabı serinin. Bense şimdilerde “Gözlerini Sımsıkı Kapat” isimli ikinci kitabı okumaya başladım. Okumaya başlayınca gene kendime kızdım. Kendime kızma sebebim kitapta gelişen olaylar değildi. “Neden son zamanlarda kendimi “okumak” gibi keyifli bir uğraştan mahrum ediyorum?” sorusuydu beni kızdıran.

Sonra farkettim ki bu canımın sıkkın olduğu, kafamı sürekli bir şeylerin meşgul ettiği bu dönemi kitaplarla başbaşa geçirerek çevremdekileri bu olaylardan soyutlayabilirim. O yüzden yine diyorum “Kitaplar İyi Ki Var”. Onlar olmasa ne yapardık bilmiyorum. Yakın zamanda blogumda “Okuduklarım” isminde bir kategori açıp okuduğum kitaplarla ilgili bilgiler yayınlamaya da başlayabilirim belki 🙂

Bu arada “Aklından Bir Sayı Tut” kitabını okumayıp da merak edenler varsa buradan hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirler.