E-Posta

JavaScript İle E-Posta Adresi Doğrulama

Projelerimizde eğer kullanıcıdan veri almamız gerekiyorsa aldığımız verileri mutlaka ve mutlaka kontrol etmeliyiz. Niye diyecek olursanız kullanıcıya güvenmememiz gerekir. Peki niye güvenmemeliyiz? Kullanıcı dediğimiz kesime projemize erişebilen herkes girdiği için dikkatli olmak zorundayız. Projemizi çalışmaz hale getirmek isteyen bir rakip ya da sırf eğlence olsun diye bu tür şeylerle uğraşan birisi kullanıyor olabilir. Neyse özetle kullanıcıya güvenmiyoruz ve kullanıcıdan gelen her türlü veriyi kontrol ediyoruz.

Bu yazımda da kullanıcıdan aldığımız mail adreslerinin geçerli bir mail adresi olup olmadığını Javascript ile nasıl kontrol edebileceğimizi göstereceğim. Daha doğrusu bu işi yapmamızı sağlayan Javascript fonksiyonunu paylaşacağım. İlerleyen günlerde bu fonksiyonun Php sürümünü de paylaşmayı düşünüyorum.

Javascript İle E-posta Kontrolü:

Derslerimin ve yazılarımın düzenli olarak e-posta adresinize gelmesini isterseniz sayfanın aşağısında yer alan abonelik bölümünden blogumun e-posta listesine abone olabilirsiniz :)E-posta listesine abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

Ahmet İşcan

Php Developer..

2 thoughts on “JavaScript İle E-Posta Adresi Doğrulama

  1. gerçekten çok iyi anlatılmış bir konu php kodlarını eklemenizide sabırsızlıkla bekliyorum, kodları en kısa sürede deneyeceğim : )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir