Birisine yanında olduğunuzu, ona değer verdiğinizi hissettirmenin en kolay ve güzel yollarından biri çiçek almaktır. Kendi adıma çiçek alırken bugüne kadar görüp, koklayarak seçmeyi tercih ederdim. Çünkü genelde çiçek alacağım kişiler benimle aynı şehirde bulunurdu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’dan bir arkadaşım işini değiştirdi. Bende kendisinden uzak olduğum için yeni iş yerine çiçek göndererek yeni işinde başarılar dilemek istedim. Bu vesileyle de internetten çiçek gönderebileceğim firmaları araştırmaya başladım.

İlk olarak aşina olduğumuz çiçek firmalarının sitelerini inceledim fakat içime sinen bir ürün göremedim açıkçası. Biraz daha araştırdığımda çiçek siparişi verebileceğim Çiçekyolla ile karşılaştım. Sitenin kendi tasarımı oldukça hoşuma gitti. Bir yazılımcı olarak yeni trendlere hakim bir tasarım olması ilgimi çekti açıkçası. Bir süre çiçekleri inceledikten sonra kafamdaki soru işaretlerini gidermek için kendilerine ulaştım ve aklımdaki soruları sordum. Malum çiçekler canlı varlıklar olduğundan online çiçek siparişi için de kullanacağınız sitenin teslimat süresi gibi durumlar önemli hale geliyor. İstanbul içi teslimat istediğim için aynı gün, hatta istediğim bir saatte teslimatı gerçekleştirebileceklerini söylediler. Bende siparişimde bu siteyi kullanmaya karar verdim.

Tam standart ürünlerden birini sipariş verecekken sitedeki Vip Çiçek kategorisi dikkatimi çekti. Bu kategoride başka herhangi bir çiçekçi sitesinde göremeyeceğiniz özel tasarım ürünleri barındırıyorlar. Bende göndermişken daha iyi bir sürpriz olsun diye bütçemi biraz daha arttırarak bu kategorideki özel tasarım ürünlerden birini seçip gönderdim. Vaat ettikleri gibi söylediğim saatte teslim ettiklerini öğrendim ve karşı taraf için de güzel bir sürpriz olmuş oldu.

Bu yazıyla da online çiçek siparişi konusundaki ilk tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim. İlerleyen günlerde benzer bir sürprize ihtiyacım olması halinde muhtemelen yine ilk tercihim Çiçekyolla olacaktır. Gönül rahatlığıyla sizlere de önerebilirim.