Uzun zamandır işler yoğun gittiğinden dizi izlemeye fırsat bulamıyordum. Ama artık biraz rahatlamak için dizi izlemeye tekrar dönmeye karar verdim ve en çok sevdiğim dizilerden biri olan House MD ile dönmeye karar verdim. House MD izlemeye 6.sezon sonunda ara vermiştim.

Gerek konusu gerekse akışı açısından çok sevdiğim bir dizi House MD. Bazen bölümde konuşulanların yarısını anlamasam da yine de seve seve izliyorum. Diziyi bilmeyenler için ufak bir açıklama yapmam gerekirse dizinin ana karakteri Dr. Gregory House, New Jersey’deki Princeton-Plainsboro Hastanesi’nin Tıbbi Tanı Uzmanlığı Departmanı’nın başındaki doktor. Kendini aşırı beğenmesi, takıntılı davranışları, insanları önemsememesi ve boşvermişlik gibi özelliklerine rağmen ünü dört bir yana yayılmış müthiş biridir. Hiç kimsenin tanı koyamadığı hastalara bir bakışta tanı koyarak onların hayatlarını kurtarmaktadır.

House MD 7.Sezon

House MD 7.Sezon

Kısacası Dr. House eşsiz bir doktor. Diziyi izlememin sebebi tıbbi konulara meraklı olmamın yanında Dr.House’un davranışlarının da hoşuma gidiyor olması.  6 sezonu bıkmadan izledim ve 7.sezonun da çok farklı olacağını sanmam. Fakat bu yıl 8.sezonla birlikte dizi bitti. Ben biraz geriden geliyorum 🙂 Bitmesine üzüldüm açıkçası. Fakat yeni dizilere ve yeni karakterlere de yol vermek lazım demi 🙂

Neyse sadece House MD ile ilgili bir yazı yazmak istedim. Yazıyı yazmamın sebebini de söylediğime göre bu yazı da burada biter.