Tavla, kökenleri oldukça eskiye dayanan bir oyun. İran’da ortaya çıktığı bilinen bu oyun Türkiye’de de oldukça yaygındır. Türkiye’de yediden yetmişe birçok kişiye hitap eden bu tahta oyununun oldukça keyifli olduğunu söylemek mümkün. Tavla oynamayı biliyor ve oyunda kendinize güveniyorsanız Gamyun sizin için doğru yer. Gamyun, birçok oyunda olduğu gibi tavlada da kazanma şansı sunuyor.

Tavlanın temelde basit bir oyun olduğunu söylemek gerekiyor. Öğrenmesi ve oynaması oldukça kolaydır. Ancak yer yer karmaşık kurallara sahiptir. Şans faktörü tavlada oldukça etkilidir, nitekim pulların hareketleri zarlarda atılan sayılara göre olur ancak oyunda kazandıracak temel faktörler beceri ve stratejidir. Bu yüzden tavlada kazanmak için kendinizi geliştirmeniz gerekir.

Oyunun temel amacı pulları tahtanın diğer tarafına getirmektir. 24 haneli tahtada her haneye belli miktarda pul dizilir. Zar atarak hareket etmeniz ve pulları diğer tarafa toplamanız gerekir. Bu durum sizi yanıltmasın  nitekim ilerlemenin zar atarak olması oyunun yalnızca şansa dayalı olduğunun göstergesi değildir. İyi bir stratejiyle oyunu kazanmanız zor olmayacaktır.

Oyuna kimin başlayacağına karar vermek için karşılıklı olarak zar atılır. Büyük sayıyı atan oyuna başlar. Oyuncu, iki zardaki rakamı da oynamak zorundadır. Bunu isterse tek pulla isterse farklı pullarla yapabilir. Taşlarını tahtanın belli bir noktasında toplayan ilk kişi oyunu kazanmış olur. Bu durumda rakip oyuncu da mağlup olur. Tavladaki mağlubiyete “mars” adı verilir.

Tüm bunlarla birlikte rakip oyuncunun pulunun üstünden kişi pulu “kırmış” sayılır. Pul bu durumda oyun tahtasının dışına konulur. Pulu kırılan oyuncu, kırılmış olan pulu kurtarmak zorundadır. Oyuncu küçük ya da büyük zarlara istediğine göre öncelik verebilir. Şansınız ve zekânız ile kazanmak için Gamyun’da Tavla oynayabilirsiniz.

Tavla oynayarak keyifli vakit geçirmek için Gamyun’a girmeniz yeterlidir. Burada başka oyuncularla tavla oynayabilir ve yeni arkadaşlar edebilirsiniz. Sitede uzmanlık düzeyine göre farklı odalar bulunmaktadır. Burada tavla oynayarak keyifle vakit geçirmekle birlikte ayrıca yeni oyuncularla tanışma ve stratejilerinizi geliştirme şansı elde edebilirsiniz. Kimlik ödeme bilgileriniz tamamen güvende olacaktır.