kişisel düşünceler, üstüne bir de teknoloji..

Firefox İle Sitenizin Tamsayfa Ekran Görüntüsünü Alın

Sık sık ekran görüntüsü asıl adıyla screenshot alıp paylaşıyoruz. Mevcut ekranımızın görüntüsünü Print Screen tuşu ile kolayca alabiliyor olsak da web sitelerinin ekran görüntülerini almak o kadar da kolay olmuyor maalesef. Çoğu zaman bir eklenti ya da ek hizmetten yararlanmamız gerekiyor. Ama artık Firefox sayesinde herhangi bir eklenti yüklemeden sitelerin tam boy ekran görüntüsünü alabiliyoruz.

Firefox İle Web Sitelerinin Tamsayfa Ekran Görüntüsünü Almak

 • Öncelikle ekran görüntüsü alacağımız sayfayı açıyoruz.
 • Shift+F2 ile Gelişitirici Araç Çubuğunu açıyoruz.
 • Alta gelen komut yazabileceğimiz kısma screenshot resim.png –fullpage yazıp Enter tuşuna basıyoruz.

Yukarıdaki adımları sırasıyla uyguladığınızda istediğiniz sayfanın ekran görüntüsü kaydedilecektir. Kaydedildikten sonra kayıt yolu komut satırının üzerinde gösteriliyor. Aşağıdaki de ahmetiscan.web.tr’nin bu yazıyı yazdığım tarihteki ekran görüntüsü.

ahmetiscanwebtr-ekran-goruntusu

2 Comments

 1. netbil

  Güzel bir ipucu olmuş bende bu konuya değindim. Fakat bir süredir Firefox kullanıcısı değilim, Google Chrome kullanıyorum. Bu iş için çoğu tarayıcıyla uyumlu olan Fireshot eklentisini tavsiye edebilirim.

  • Ahmet İşcan

   Öncelikle yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkürler. Farklı platformlar için farklı çözümler elbette mevcut. Hangisini kullanacağımız biraz da bize kalmış. Fireshot eklentisini de en kısa zamanda deneyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir