Sinema Salonu

Php İle Sinema Seanslarını Çekmek

Sinema seanslarını yayınlamanızı gerektirecek bir site yapıyorsanız verileri çekeceğiniz bir yere ihtiyaç duyarsınız. Çünkü vizyonda olan onlarca filmin seanslarını tek tek girme işlemi çok fazla zaman alacaktır. Sürekli güncellik isteyen bir iş olması da cabası. Dolayısıyla bu işi çözmenin en basit yolu sinema seans verilerini güvenilir bir siteden çekmekten geçiyor. Sinema sitelerinden veri çekmeyi pek tavsiye etmiyorum. Google’ın “Movie Showtimes” isimli servisi neredeyse bu iş için yapılmış gibi 🙂 (daha&helliip;)

Devamını Oku

Değişiklik Zamanı

Blogumla İlgili Birtakım Şeyleri Değiştiriyorum

Bugüne kadar mümkün olduğunca yazılım ağırlıklı paylaşımlar yapmaya çalışmıştım. Ama şöyle bir baktığımda blogumun yazılım blogu olmaktan çıkıp kişisel bloga dönmesini istediğimi farkettim. Bu yüzden blog içeriğiyle ilgili değişikliğe gitme kararı aldım.

Bu kararla birlikte birkaç gündür yazıların kategoriyle ilgili çeşitli düzenlemeler yaptım ve kategori listesini yeni paylaşım hedeflemelerime göre güncelledim. Elbette yazılımla ilgili paylaşımları komple bitirmiyorum. Sadece mevcut ağırlığını biraz düşürüyorum.

Eğer bir terslik olmazsa bundan sonra biraz daha kişisel bir blog okuyacaksınız. Özellikle sinema/tv ağırlıklı paylaşımlarımın artacağını düşünüyorum. Böylece “Genel İzleyici” kitlesinin de blogumdan zevk almasını sağlayabilirim diye düşünüyorum 🙂

Böyle duyuru yazılarını çok da uzatmayı sevmiyorum. O yüzden yazımı burada sonlandırıyorum. Zaten blogumu belli aralıklarla ziyaret ederseniz sizde farklılaşmayı kendiniz farkedebilirsiniz. İyi günler..

Devamını Oku