Whatsapp

Whatsapp Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Yüklenir?

Çevremizdeki çoğu kişi öyle ya da böyle akıllı telefon kullanıcısı oldu. Bu gruba bende yaklaşık 1 yıl önce katıldım. Şimdilerde Samsung Galaxy S3 kullanıyorum. Peki bunun konumuzla ne alakası var diyecek olursanız bu yazımda bahsedeceğim Whatsapp bir mobil uygulama. Herhangi bir marka Android işletim sistemine sahip telefonunuzda ya da iPhone’larınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. (daha&helliip;)

Devamını Oku

Samsung Galaxy S3

Adınıza Kayıtlı Hatları Sorgulayın

Geçen gün bir web sitesinde başlıkta okuduğunuz metne rastladım ve üzerime kayıtlı hatları sorgulamaya karar verdim. Bu işlemi BTK’nin resmi web sitesinden kullanıma açtığı bir sayfa aracılığıyla çok rahat bir şekilde yapabiliyoruz.

Peki Neden Bu İşlemi Yapmalıyım?

Çoğu kişi üzerime kayıtlı hatların sayısını zaten biliyorum sorgulamak ne işime yarayacak diye düşünüyor. Fakat sorgulamanızda fayda var. Ben bahsettiğim gibi bir sitede görünce sorgulamaya karar verdim ve sorguladım. Normalde benim üzerime biri kendi kullandığım bir tanesi de kardeşimin kullandığı iki tane hat kayıtlı diye biliyordum. Fakat sorgulama sonucunda benim adıma kayıtlı 3 tane hat olduğunu öğrendim. Sonrasında araştırdığımda gerçekten haberim olmadığı halde adıma başka bir hat daha açıldığını öğrendim. (daha&helliip;)

Devamını Oku