Reklam sektörünün vazgeçilmez bir dayanağı da teknolojidir. Yeni nesil teknolojiler her daim reklamların olanaklarını değiştirerek kullanıcılara daha farklı yaklaşımlar sunabilir. Yeni medya teknolojileri yeni medya mecralarıyla birlikte çeşitlenirken, kamusal alanlarla en sık görülen etkileşimli yeni medya mecrası dijital kiosklar oldu. Etkileşimli mecraların da reklamın olmazsa olmazlarından biri haline geldiği şu günlerde dijital kioskların önemi oldukça arttı.

Dijital kiosk nedir?

Dijital kiosklar çevirim içi mecraların en çok interaktif olanlarından bir tanesidir. Kullanıcılarla devamlı olarak iletişim halinde olan dijital kiosklar geniş ve kalabalık alanlar için tasarlanmışlardır. Önemli merkezlerde kolaylıkla bilgi edinilmesini sağlayan dijital kiosklar, ister bir alışveriş merkezinde ister bir festival alanında olun size en doğru ve en yararlı bilgileri sunmaya hazırdır.

Ürünler ve bilgiler ile şirketleri bir araya getiren dijital kiosklar kullanıcıların hareketlerine göre şirketlere bilgi vererek onları daha yakından tanımalarına olanak sağlar. Etkileşimli yapısı müşteri memnuniyetinin temsilcisi konumundadır. Dijital kiosklar çok çeşitli yerlerde kullanılabilirler.

Dijital kiosklar nerede kullanılabilir?

Hastane, konser alanı,  bankalar gibi çeşitli yerlerde aradığınız muhatap olan dijital kiosklar size en doğru bilgiyi aktarmakta yardımcı oluyor. Özellikle yer belirlemede büyük sorunlar yaşan kişilerce sıklıkla tercih edilen kiosklar rahatlığı ve bilgi edinme özgürlüğünü bir arada sunuyor.

Genr8 Digital’ın ürettiği dijital kiosklar en iyi görüntü ve ses kalitesini müşterilerine sunuyor. Kullanıcı etkileşimli olan kiosklar en doğru bilgiyi kullanıcılarına en kolay yoldan ulaştırıyor. İhtiyaca uygun olarak 22 inçten 48inçe kadar geniş bir ürün eşitliliğine sahip Genr8 Digital kioskları kullanıcı şirkete en uygun uygulamayı yapıyor.

Magic Info ara yüzü desteği sayesinde Genr8 Digital kiosklarının içerisindeki bilgiler kısa sürede değiştirilebiliyor. Bunun yanı sıra kullanıcı şirketin isteğine göre kabinli ya da kabinsiz seçeneklerinin yanı sıra barkod, yazıcı pos makinesi gibi ekstra seçeneklerle beraber gelebilen kiosklar kullanım alanınızı eklemlenerek genişletebiliyor.

Ayrıca basınçlı dokunabilme resistive touch özelliği sayesinde yaz kış fark etmeden eldivenlerle dokunulabilme özelliğiyle dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilen Genr8 Digital kiosklar dışarıda da sağlam ve dayanıklı olduğunu kanıtlıyor.