Bir süredir istediğim gibi gitmiyor hayat. Gerçi çoğu zaman öyle gitmez ama bu aralar daha bir çıkmazda. Bu ister istemez etkiliyor beni. Mesela az önce farkettim ki uzun zamandır doğru düzgün kitap okumuyorum.

Biraz düşününce bu farkındalık durumu beni biraz rahatsız etti aslında. Çünkü kitap okumayı seven bir insanım. Kitaplara hayal dünyama açılan bir kapı gözüyle bakıyorum. Kitabın kahramanlarını her ne kadar kitabın yazarı betimlese de ben onları hayal dünyamda yeniden şekillendiriyor, istediğim gibi hayal ediyorum. Bunu yapmakta sonuna kadar da özgürüm. Bir nevi kitap okurken bir süreliğine gerçek yaşamımı terkedip kitabın kahramanlarından biri oluyorum. Kitap okuyan çoğu kişinin de benim gibi düşündüğünü tahmin ediyorum.

Sevdiğim bir aktivite olduğundan da normal şartlarda az da olsa her gece kitap okumak için zaman ayırırım. Kimi zaman yarım saat olur kimi zamansa dalar gider birkaç saat okumaya devam ederim. Çoğu zaman bu beni rahatlatır, daha huzurlu bir uyku uyumamı sağlar. İşte bu yüzden tekrar okumaya başlamalı, o büyülü dünyanın kapılarını yeniden aralamalıyım. Ama önce birkaç tane kitap almalıyım. Bu yazıyı yazarken raflarımı kontrol ettim de, okuyabileceğim çok da fazla kitabım kalmamış açıkçası. Bu da bana farkındalık 2 oldu 🙂

Neyse daha fazla uzatıp başınızı ağrıtmayayım. Sadece bu eksikliği bir şekilde birileriyle paylaşmam gerekiyordu. Ben de blogumun okuyucularını seçtim 🙂 Umarım yakın zamanda okuduğum kitaplardan biriyle ilgili de bir yazı yazarım buraya. Kendinize iyi bakın, iyi okumalar..