CentOS Nano

CentOS Vps’e Nano Kurulumu

Daha önce CentOS kurulu sunucumuza htop kurulumunu nasıl yapacağımızı anlatmıştım. Bugün sunucudaki php.ini dosyasını düzenlemek için nano’yu kullanmak istediğimde -bash: nano: command not found şeklinde bir hata aldım. Bu hataya göre sunucumda Nano kurulu değildi.

Sunucu üzerindeki metin dosyalarında değişiklik yapmak için nanoyu tercih eden biri olarak kurmam gerekti. Benim gibi başkaları da bu hata metniyle karşılaşabilir diyerek nano kurulumunu sağlayan kodu paylaşmak istedim.

Aslında çok basit 3 kelimelik bir kod nano’yu kurmamız için yeterli.

Bu komutu çalıştırdıktan sonra işlemi onaylayıp onaylamadığınızı soran bir pencere gelecek. y tuşuna basıp ardından enter tuşuna bastığınızda nano kurulacak ve işleminiz tamamlanacaktır.

Eğer yakın zamanda yeni bir VPS kiralamayı düşünüyorsanız Ucuz Vps Arayanlar İçin DigitalOcean başlıklı konumu okumanızı tavsiye ediyorum.

Derslerimin ve yazılarımın düzenli olarak e-posta adresinize gelmesini isterseniz sayfanın aşağısında yer alan abonelik bölümünden blogumun e-posta listesine abone olabilirsiniz :)E-posta listesine abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

Ahmet İşcan

Php Developer..

One thought on “CentOS Vps’e Nano Kurulumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir