kişisel düşünceler, üstüne bir de teknoloji..

Autocad 2014 Missing Hdi File Hatası ve Çözümü

Blogumu daha önce ziyaret etmişseniz web geliştirici olduğumu anlamışsınızdır. Şimdi siz sormadan söyleyeyim Autocad’i sürekli kullanan biri değilim. Bir müşterimden gelen dosyayı açmak için Autocad 2014’ü kurdum. Fakat çalıştırmaya çalıştığımda aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi “A display driver file (.hdi) is missing or has been corrupted. The program will be closed.” şeklinde bir hata verdi. İnternette biraz araştırma yaptım. Çoğu yerde ekran kartı sürücülerimi yeniden kurmamı tavsiye ediyorlardı. Ama sadece tek bir dosyaya bakmak için o kadar zahmete girmek istemiyordum. Tam vazgeçmek üzereyken daha basit bir yol buldum.

Autocad 2014 Missing Hdi File Hatası ve Çözümü

Autocad 2014 Missing Hdi File Hatası ve Çözümü

Bu çözüm yolunda harici ekran kartını kullanmadan Autocad’i açacağız. Böyle olunca performans kaybı yaşamanız normal. Bende zaten bu çözümü benim gibi Autocad’i kısa süreli kullanmak isteyenler için paylaşıyorum.

İlk olarak Autocad 2014 kısayoluna sağ tıklayarak Özellikler‘i açın.

Açılan pencerede kısayol sekmesinde Autocad 2014’ün kurulu olduğu yeri gösteren metin kutusuna geliyoruz. “C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2014\acad.exe” benzeri bir yol tanımı olması lazım. Bunun hemen sonuna /nohardware ekliyoruz ve kaydediyoruz. Artık Autocad’i bu düzenlediğimiz kısayol üzerinden kullanabiliriz.

Unutmadan söyleyeyim ben yukarıdaki problemi Windows 8 işletim sisteminde yaşadım.

3 Comments

  1. dergi

    İşime yaradı. Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.. Kaliteli paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Kolay gelsin!

  2. evren tuü

    çok teşekkürler oldu düzeldi 🙂

  3. Mertcan KAYA

    Allah razı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir