Android

Android Yüklü Telefonlarda Açık Uygulamaları Kapatmak

Akıllı telefonların en büyük problemlerinden bir tanesi şarjın çabuk bitmesi. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de kullanmadığımız uygulamarın açık kalmaya devam ederek işlemci ve ram kullanmaya devam etmesi. Kullanmadığımız uygulamaları kapatarak az da olsa güç tasarrufu sağlayabilir ve pil ömrümüzü biraz daha arttırabiliriz.Ben burada bu işlemi nasıl yapacağınızı Android 4.1.2 sürümlü bir Samsung Galaxy S3 ile göstereceğim. Fakat android’in tüm sürümlerinde bu işlem benzer şekilde yapılmaktadır.

Samsung Galaxy S3 Açık Uygulamaları Kapatmak

İlk olarak menü tuşuna(orta tuş diyenler de var) uzunca basıyoruz. Karşımıza son kullanılan uygulamaların listesi geliyor. Bu listedeki uygulamalardan kapatmak istediklerimizi tutup sağa ya da sola kaybolana kadar sürüklüyoruz ve böylece o uygulamayı kapatmış oluyoruz.

Android Son Kullanılan Uygulamalar

Alternatif Yöntem

Yukarıdaki yöntemden farklı olarak yine yukarıdaki ekranda aşağıdaki simgelerden pasta dilimine benzeyene tıklayarak Görev Yöneticisi‘ni başlatabilir ve oradan kapatmak istediğimiz uygulamanın yanındaki Son butona basarak sonlandırabiliriz.

E-posta listesine abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

Ahmet İşcan

Php Developer..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir