Android 4.3 Kilit Ekranına Widget Eklemek

Android 4.3 Kilit Ekranına Widget Eklemek

Android işletim sisteminin birçok özelliği mevcut. Bunlardan bir tanesi de cihazımızın kilit ekranına dair özelleştirmeler yapabilmemiz. Bu özelleştirme seçenekleri Android 4.2 sürümünden itibaren kullanılabilir hale geldi. Kilit ekranı widgetları varsayılan olarak kapalı durumdadır. Bu yazımda da Android 4.3 işletim sisteminde kilit ekranına nasıl widget ekleyebileceğinizi göstereceğim. Sırasıyla aşağıdaki adımları takip ettiğinizde basitle kilit ekranı widgetlarını aktif edebilirsiniz.

Android 4.3 Kilit Ekranına Widget Eklemek

İlk olarak telefonumuzun Ayarlar kısmına geçiyoruz.

Android 4.3 Kilit Ekranı Widget

Açılan pencerede Cihazım sekmesinden Ekranı Kilitle seçeneğine tıklıyoruz.

Android Kilit Ekranı Widget 2

Son olarak aşağıdaki gibi gelen ekrandan Çoklu widget’lar seçeneğini aktifleştirdiğimizde Android cihazımızın kilit ekranı widgetları aktifleşmiş olacak.

Android Kilit Ekranı Widget 3

Bundan sonra kilit ekranınızı açtığınızda aşağıdaki gibi ufak bir uyarı göreceksiniz. Bu uyarıda da yazdığı gibi kilit ekranınızda saatin yer aldığı üst kısımdaki dörtgen alanda parmağınızı sağa ya da sola kaydırdığınızda kilit ekranınızda yer alan widgetları görebilir, yenilerini ekleyebilir ve istediklerinizi kaldırabilirsiniz.

Android Kilit Ekranı Widget 4

Android’in ilerleyen sürümlerinde de kilit ekranı widgetları muhtemelen buna benzer şekilde güncellenebilecektir. Bu arada bahsetmek gerekirse ben bu işlemi Samsung Galaxy S III telefonumda gerçekleştirdim.

Derslerimin ve yazılarımın düzenli olarak e-posta adresinize gelmesini isterseniz sayfanın aşağısında yer alan abonelik bölümünden blogumun e-posta listesine abone olabilirsiniz :)E-posta listesine abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

Ahmet İşcan

Php Developer..

7 thoughts on “Android 4.3 Kilit Ekranına Widget Eklemek

    1. Eğer Android sürümünüz 4.3 ve üzeri ise çıkması lazım diye biliyorum. Test edebileceğim Note 3 olmadığı için kesin birşey söyleyemem maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir