kişisel düşünceler, üstüne bir de teknoloji..

Hakkımda

1990 yılında Konya‘da dünyaya gelmişim. Üniversiteye başlayana kadar da Konya’da yaşadım. Şuan üniversite okumak için geldiğim Eskişehir‘de yaşıyorum. Eskişehir’e yaklaşık 7 yıl önce geldim. Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde tamamladım. Üniversite bittikten sonra da Eskişehir’de kalmaya karar verdim. İlerleyen zamanlarda yüksek lisans ile eğitim hayatıma devam etmeyi planlıyorum.

Kişisel özelliklerimden bahsetmek gerekirse film izlemeyi, go oynamayı, atış yapmayı(poligonda havalı spor silahlarlarıyla) ve kitap okumayı severim. Komedi, Fantastik ve Polisiye kategorisindeki filmleri izlemeyi tercih ederim. Kitaplarda da filmlerdeki gibi Polisiye kitapları daha fazla severim. 16 Nisan 2012‘den beri yayında olan şuan okumakta olduğunuz kişisel blogum hobi olarak ilgilendiğim şeylerden bir tanesi. İşlerin ve özel hayatımın yoğunluğuna göre buradaki yazı yazma sıklığım da değişiyor.

Yaptığım işle ilgili biraz bilgi vermem gerekirse, Eskişehir’de kendime ait Pata Bilişim isimli bir yazılım firmam var.  Şu sıralar Pata Bilişim’in müşteri ağını genişletip verdiğimiz hizmetlerin sayısını arttırmaya odaklanmış durumdayım. Pata Bilişim’i Ekim 2013‘te 2 ortak olarak hizmete açmıştık. Haziran 2015 itibariyle işleri firmanın tek sahibi olarak devam ettiriyorum. Bu gelişmeyle birlikte firmanın işleyiş biçiminde de biraz değişikliğe gittim. Artık müşterilere özel yazılımlar önceliğimiz değil. Şimdilerde daha çok eğitim odaklı yazılımlar ve sektöre özel paket çözümler üzerinde çalışıyoruz.

4 Comments

 1. Nedim Genar

  merhaba hocam; [çok mu resmi oldu acaba!…]
  web yazılım [benim tercihim php’den yana] konusunda sizden öğreneceğim çok olabileceği hissine kapıldım gecenin bi yarısı. üstelik kendi çapımda hazırladığım siteler üzerindeki eksiklerimi tamamlamak için acemi parmaklarımla kod yazmaya çalışırken farkettiğim halde sitenizi. size yakın sayılırım. kütahyadan yazıyorum 10 parmak olmasada klavyem 🙂

  kolay gelsin diyorum çalışmalarınızı desteklediğimi ve içlerinde yer almayı gönülden arzu ettiğimi hafiften hissettirerek.

  • Ahmet İşcan

   Merhabalar,
   Yorumunuz için teşekkürler. Paylaşılan bilgilerin değerinin bilindiğini görmek sevindirici.
   Bahsettiğiniz güzel şeyler için ayrıca teşekkürler 🙂
   İyi çalışmalar..

 2. cansu

  merhaba
  ya bişey söylicem blog yazmak istiyorum araştırıyorum biyerlere kaydoluyorum ama bi türlü yapamadım bana biraz bilgi verir misiniz

  • Ahmet İşcan

   Cansu hanım yorum için kullandığınız e-posta adresine konuyla ilgili bir e-posta gönderdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir