Blogumda her yılın sonunda biten yılın genel özeti şeklinde bir yazı yayınlıyordum. Ama bu yıl maalesef çok bahsetmeye değecek şeyler olmadı. 2016’da Neler Yaptım? başlıklı yazımda 2016 sonlarında bazı olumsuz şeyler yaşadığımdan söz etmiştim. O olumsuzluklar 2017’nin ortalarına kadar devam etti. 2017’nin kalan kısmında da onların bıraktığı problemleri çözmekle geçti. 2017’nin en olumlu tarafı Uzaktan Eğitim alanında yüksek lisansa başlamış olmam oldu sanırım. Neyse özetle bu olumsuzluklar haliyle blogumla da ilgilenmemi güçleştirdi. Fakat artık yavaştan tekrar istediğim düzene dönüyorum.

Normalde Aralık 2017’nin başlarında yeniden yazmaya başladım ve 2 tane taslak yazı hazırlamıştım. Fakat sonradan içime tam sinmedikleri için yayınlamadım. 2018 başıyla birlikte blogumu da tekrar aktif hale getiriyorum. Şuan için haftada 1 mesleki/teknik yazı yazmayı planlıyorum. Yoğunluk durumumu hesaba katınca bu yazılar Pazar günleri yayınlanacaktır. Konu olarak aklımda birden fazla seri var ama ilk hangisiyle başlayacağımı ancak 7 Ocak’ta yayınlanacak ilk yazıyla öğrenirsiniz diye tahmin ediyorum 🙂

Şimdilik daha fazla uzatmanın lüzumu yok. Kısa bir yazıyla bloga tekrar döneceğimi duyurmak istedim sadece. Sonraki yazılarımda görüşmek üzere..