Her yıl, bir önceki yıl hayatımda yer edinmiş belli başlı olayları blogumda paylaştığımı bilir. Bilmeyenler için eski yazılarıma giden linkleri buraya(2013, 2014, 2015) bırakıyorum. İlerleyen yıllarda da bu tür paylaşımlarıma devam etmeyi planlıyorum. Bu yıl gelişmeleri liste şeklinde paylaşmayı düşünmüyorum. Çünkü listelenmeye değecek çok fazla şey olmadı hayatımda.

2016 yılı içerisinde hayatımdaki en önemli değişiklik ailemin (annem, babam ve kardeşim) yanıma, yani Eskişehir’e taşınmaları oldu. Yaklaşık 6 aydır artık ailem de benimle yaşıyor.

IoT olaylarına merak sardığım için o yönde çalışmalar yapmaya başladım. Fakat Eylül ayıyla birlikte başlayan plansız gelişmeler yüzünden IoT çalışmalarıma bir süre ara vermeye mecbur kaldım. Yine de ara ara ihtiyacım olabilecek parçaları, modülleri satın almaya devam ediyorum. Bu sayede ihtiyacım olabilecek malzemeleri beklemem gerekmeyecek. Çok çok basit bir uygulama olsa da ilk denememle ilgili videoyu da hemen aşağıya ekliyorum. Maalesef sonraki uygulamalarımın videosunu çekme imkanım olmadı.

Arduino – İlk Uygulama – Rastgele Süreyle Led Yakma

Yeni çalışmalardan bahsetmişken hobi olarak fotoğrafçılık ilgimi çekmeye başladı. Henüz bu konuyla ilgili bir donanım alma girişimim olmadı fakat konuyla ilgili ön bilgi olması açısından bol bol makale okuyup, video izliyorum.

Bunların haricinde yaşadığım birkaç olumsuz olay da var fakat onları blogum üzerinden herkese açık bir şekilde paylaşmak istemiyorum. 2016 dünya üzerindeki çoğunluğun olduğu gibi benim için de çok sevilesi bir yıl olmadı açıkçası. 2017’den umutluyum diyemiyorum. Nasip olursa 2017 gelişmelerini de 2018’in ilk günü sizlerle yine blogum üzerinden paylaşırım. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..