kişisel düşünceler, üstüne bir de teknoloji..

2014 Kasım Ayı Filmleri

Blogumdaki İzlediklerim isimli kategoriyi biraz kurcalarsanız sinema hakkında konuşmaktan keyif aldığımı anlarsınız. Eğer bir aksilik olmazsa bundan böyle her ay vizyona girmiş&girecek filmler hakkındaki görüşlerimi bu yazıda olduğu gibi paylaşacağım. Böylece yakın tarihte vizyona girecek filmler hakkında da fikriniz olmuş olacak.

Bildiğiniz üzere ülkemizde ve dünya sinemasında Kasım-Aralık ayları oldukça hareketli geçer. Genelde en büyük bütçeli ve kaliteli filmler bu aylarda vizyona girer. Şimdi isterseniz birlikte Kasım 2014 filmlerine bakalım.

07 Kasım 2014’te Vizyona Girecek Filmler

Kasım ayının belki de en yoğun haftası ilk hafta olacak. 07 Kasım 2014’te birçok film vizyona giriyor.

Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu

3 boyutlu filmler ağırdan da olsa sinemamızda da ortaya çıkmaya başladı. Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu da yine yerli yapım olan bir animasyon filmi. Film, 1600’lü yıllarda yaşamış, tarihimizin en önemli figürlerinden biri olan ve yaşadığı süre boyunca edindiği gözlemleri Seyahatnâme ismini verdiği önemli kaynakta bir araya getiren Evliya Çelebi’yi konu ediniyor.

Filmin seslendirmesinde ise Haluk Bilginer, Ahmet Kural, Cengiz Küçükayvaz, Murat Cemcir, Engin Alkan gibi birbirinden ünlü isimler görev almış. Sıralamadan da anlayacağınız üzere Evliya Çelebi karakterini filmde Haluk Bilginer seslendiriyor.

Tut Sözünü

7 Kasım’da vizyona girecek ikinci filmimiz ise Tut Sözünü. Komedi ağırlıklı filmlerin vazgeçilmezlerinden Zafer Algöz ve Erkan Can fragmanda görüp tanıdığım ünlü oyunculardan. O iki ismi görünce de anlaşılacağı gibi komedi ağırlıklı bir film karşımızda.

Filmin özetine gelecek olursak da Yalçın ve Bahadır çok yakın iki arkadaştır. Yalçın ne kadar fırlama ve güvenilmezse Bahadır da bir o kadar sakin ve ılımlıdır. Birbirlerine hiç benzememelerine rağmen aralarında oluşan bu sağlam dostluk, Yalçın’ın ölümüyle sonlanır. Ancak bir süre sonra Bahadır’ın kapısı hiç beklemediği biri tarafından çalınır. Karşısında Yalçın’ın hayaleti vardır ama yalnız değildir yanında ölü italyan bir trapezci olan Bernardo vardır.
Yalçın yaşarken tutmadığı bir söz yüzünden arafta kalmıştır. Taksiratçının söylediğine göre Yalçının araftan kurtulabilmesi için tek yol, bu sözü 3 gün içinde bulup yerine getirmesidir. Bunu yaparken ona yardım edebilecek tek kişi, yaşarken sahip olduğu yegâne arkadaşı olan Bahadır’dır.

Serena

Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence’ı bir araya getiren Serena filmi oldukça kaliteli bir dram filmine benziyor. Filmle ilgili araştırma yaparken öğrendiğim kadarıyla film Ron Rash’in Serena isimli romanının beyaz perdeye uyarlamasıymış. Fazla uzatmadan hemen filmin özetine ve fragmanına geçiyorum.

1929 yılında George ve Serena Pemberton Kuzey Carolina’ya yerleşmek için yaşadıkları Boston kentinden ayrılan genç bir çifttir. Yeni yerleşim yerlerinde sadece ev değil, sıfırdan bir hayat inşa ederler ve kerestecilik işinde yükselirler. Serena genç ve güzel olduğu kadar yetenekli ve kurnaz bir kadındır. Kocasının başarısına daima destek olan Serena önlerini kesmek isteyen herkesin de ayağını bir biçimde kaydırır. Fakat kendisine dair bilmediği önemli bir gerçek kısa sürede ortaya çıkar. Serena hamile kalamıyordur, sevgili kocasına asla bir çocuk veremeyecektir. Bu haber Serena’nın iyice hırslanmasına yol açar ve kıskançlığını tırmandırır. Çünkü George’un onların evliliklerinden önce başka bir kadından gayrimeşru çocuğu olmuştur. Serena hayata karşı tüm hıncını bu çocuğu ortadan kaldırmak için kullanacaktır.

İnşaat 2

Şevket Çoruh, Emre Kınay, Bülent Kayabaş gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı İnşaat 2 filmi de 7 Kasım’da vizyona girecek filmler arasında. 2003 yılındaki İnşaat filminin devamı niteliğinde olan filmin bu kadar uzun aradan sonra vizyona girmesi İnşaat filminin hayranlarını sevindirecektir. Gerçek hayatta olduğu gibi filmde de 10 yıl sonrası anlatılıyor.

Ali ve Sudi, çalıştıkları inşaata çok sayıda ceset gömmekten 10 yıl hapis yatıp çıkmıştır. Turistik bir yerde, ıssız bir koyda, deniz kıyısına kurulan ancak işletme izni alınamayan bir açık hava diskosunda bekçi olarak durmaktadırlar. Mekanın sahibi Remzi, tekneyle insan kaçırmaktadır. Komiser Şevket gizli ortağıdır. Celal ve Sedat define avcılığı ve tarihi eser kaçakçılığı yapmaktadır. Kısacası eski suçlular yeniden toplanmıştır. Ali ve Sudi özgürlüğün tadını çıkarırken kıyıya iki cesedin vurmasıyla yeni macera başlar. Başlarına bela almamak için cesetleri hemen gömerler, ama karmaşık bir cenderenin içine düşmekten kaçamazlar. Aşık oldukları kadınlarla başka bir ülkeye gitme planı yaparlarken cesetlerin arkası çorap söküğü gibi gelir.

14 Kasım 2014’te Vizyona Girecek Filmler

A Walk Among The Tombstones

96 Saat ve Cennetin Krallığı filmlerinden tanıyabileceğiniz Liam Neeson, A Walk Among The Tombstones filminin başrolünde oynuyor. Liam Neeson’a bu filmde Whitney Able, Sebastian Roché, Dan Stevens ve Boyd Holbrook eşlik ediyor. Birçok yerli sinema sitesini ziyaret etsem de filme ait uzun bir özet bulamadım maalesef. Kısaca film, karısını kaçırarak ölüdren uyuşturucu baronunun peşine düşen özel dedektif Matt Sculder’ın suçla mücadelesini anlatıyor.

Maalesef filme ait altyazılı bir fragman da bulamadım. Bu yüzden fragman ingilizce.

Dumb and Dumber To & Salak İle Avanak 2

Kuşkusuz ki kasım ayının en çok beklenen filmlerinden birisi Salak İle Avanak 2. Filmin başrollerini Jim Carrey ve Jeff Daniels paylaşıyor. 20 yıl aradan sonra devam eden macerada çılgın ikili, Jeff Daniels’ın uzun süredir görmediği çocuğunu aramak için yollara düşecek. Muhteşem bir film izleyecekmişiz gibi görünüyor. Uzatmadan sizi hemen fragmanla başbaşa bırakıyorum.

21 Kasım 2014’te Vizyona Girecek Filmler

Geldik kasım ayının son haftasında vizyona girecek filmlere.

Karışık Kaset

Sarp Apak, Özge Özpirinçci, Bülent Emin Yarar, Sevinç Erbulak, Burak Sarımola gibi isimleri bir araya getiren Karışık Kaset Romantik film severlere hitap ediyor. Eğer siz de romantik filmleri sevenlerdenseniz bunu kaçırmasanız iyi edersiniz çünkü kasım ayında bildiğim kadarıyla başka romantik bir film yok.

Ulaş ve İrem’in bazen neşeli, bazen hüzünlü öyküsünde kendinizden çok şey bulacak, ilk aşkınızı, onu düşünürken dinlediğiniz şarkıları, birlikte servis beklediğiniz köşeyi, aşk acınızı paylaştığınız arkadaşlarınızı ve verdikleri tavsiyeleri sanki dünmüş gibi hatırlayacaksınız. Çünkü dillere pelesenk olmuş şu cümle aslında yadsınamaz bir gerçektir: İlk aşk unutulmaz.

The Humbling

Ekranların popüler isimlerinden Al Pacino, The Humbling ile karşımıza çıkıyor. Filmde kendisine Greta Gerwig eşlik ediyor. Yaşlı bir adamla genç bir kadın arasındaki ilişkiyi konu alan film dram ağırlıklı seven izleyicileri hedefliyor. Maalesef filmin Türkçe altyazılı fragmanını bulamadım. Orijinal fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Açlık Oyunları: Mockingjay – Part 1 & The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014’ün en çok beklenen filmlerinden birinde sıra. Jennifer Lawrence’ın Kasım 2014’te vizyona girecek ikinci filmi aynı zamanda. Neden bahsettiğimi çok iyi biliyorsunuz. Tabii ki Açlık Oyunları: Mockingjay filminden bahsediyorum. Açık Oyunları serisinin son kitabının beyaz perdeye uyarlaması olan film oldukça güzel olacağa benziyor. Son filmi 2 parçaya bölmeleri hoşuma gitmese de yapacak birşey yok maalesef.

Katniss Everdeen, evi 12. Bölge’nin tamamen yıkıma uğradığını öğrendiğinde neler olup bittiğini görebilmek için oraya geri döner. Karşılaştığı manzara ise tam anlamıyla dehşet vericidir. Kazananların kaldıkları evler dışında her şey harabeye dönmüş, insanlar artık yeraltında yaşamaya başlamış ve hükümetin ölümcül politikasının karşısında hayatta kalmak için mücadele etmeye başlamışlardır. Nükleer silahların dahi söz konusu olduğu bu atmosferde, Katniss gerçekten de protesto hareketinin yüzü olmaya başlar ve bu sorumluluğu bir türlü kabullenemez. Yükselen bu isyan dalgasının içerisinde yer alamamasının nedenlerinden en önemlisi de Peeta’nın hayatının tehlikede olmasıdır.

Kasım ayında vizyona girecek kayda değer filmleri sizler için listelemeye çalıştım. Aralık ayı filmlerinde görüşmek üzere. Şimdiden iyi seyirler diliyorum.

7 Comments

 1. avcılar kombi servisi

  Çok güzel filmler izlenmeye değer. Özellikle inşaat 2 yi cok merak ediyorum inş en yakın zamanda izleme fırsatım olur. Paylaşım güzel olmuş emeğinize sağlık..

 2. belkıs

  açlık oyunları gelse de gitsek 🙂

 3. Uzman Yazılımcı

  Öncelikle sitenizi gerçekten beğendim her alana hitap etmekte, özellikle beklediğim filmler arasında “Dumb and Dumber To & Salak İle Avanak 2” filmidir. Jim carrey’nin filmlerinin üstüne yabancı komedi tanımıyorum.

  • Ahmet İşcan

   Evet alanında gerçekten çok iyi. Küfür ya da benzer bir çabayla izlettirmiyor kendini. Jim Carrey filmlerinde gerçekten hoşa giden saf komedi unsurları mevcut. Yorumunuz için teşekkürler.

 4. Klima ve kombi servisi

  Benim kuzenim bu blogu tavsiye etmişti. Böyle ayrıntılı Film bilgileri sunduğunuz için teşekkür ederim. Güzel ve tamamlayıcı bir makale olmuş.Tekrar tekrar teşekkürler.

 5. Hande

  Bence Şu Anda burada çok güzel bir yazı paylaştınız. Sahibine Gerçekten müteşekkirim.

 6. Avcılar samsung servisi

  Birbirinden güzel bu filmleri izlemek,çok güzel.Admin paylaşım için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir